Generálka mykacího stroje (po našemu čti kramplu)

???? Generálka mykacího stroje (po našemu čti kramplu) v plném proudu!
 
Jemné ocelové drátky, kterými jsou potaženy jednotlivé válce, už byly místy poněkud opotřebované a tak nezbývalo než některé vyměnit za nové. Pokrýt válec novým potahem není žádná sranda. Vše se musí provést velmi precizně, protože jakákoliv nedokonalost by mohla vážně poškodit celý stroj ⚙️
 
Můj Marek, který se stará, aby všechny mašiny na zpracování ovčí vlny v naší manufaktuře na vlněné lůžkoviny předly jako koťata, věnoval renovaci mykačky v posledních týdnech hromadu času a tak jsme ho s našimi malými holkami přijely podpořit obědem.
 
renovace%20kramplu
 
Dostat pak děti od rozebraného stroje zpátky domů bylo přinejmenším výživné. Hned měly v dílně hrozně napilno. Nejprve si starší Agi udělala z mladší ségry zákaznici a začala jí podávat odborné výklady, které slýchává v Besky při exkurzích ????‍♀️ „Sári, tady na kramplu se myká ta vlna. Koukni na ty řemeny, zdají se mi trochu volné. Tenhle stroj tady kdysi skládal pan Novotný, víš?“ A pak se obě ohromně bavily motáním si vlněných hadů a háďátek kolem krku.
 
No kéž by jim to nadšení ještě dlooouho vydrželo ???? Přeje si a doufá, Zuzka Bílková
 
PS: Držte nám prosím palce, ať se vše podaří správně seřídit a můžeme zase mykat vlnu jak draci!