Výkup vlny

Ovečky, máte? A stříháte, stříháte? Spolupracujeme s desítkami chovatelů a farmářů z Beskyd a okolí. Rádi vlnu vykoupíme i od vás, nebo ji s vámi vyměníme za hotové výrobky s pěknou slevou. Výkup nicméně neprobíhá celoročně, proto si dodávku vlny raději domluvte vždy předem.

Aktuální situace

Vlnu vykupujeme v pracovní dny od 9 do 14 hodin po předchozí domluvě. 

Můžete nám také poslat na sebe kontakt (celé jméno, adresa, telefon, email) a my si vás rádi přidáme na seznam chovatelů, kterým dáváme vědět, když potřebujeme výkup vlny navýšit.

Jakou vlnu vykupujeme

Vykupujeme pouze jemnou a polojemnou vlnu plemen ovcí, jako je romney, merino, suffolk, texel, oxford down, východofríská ovce, kříženci těchto plemen apod.

Vlna musí být světlá, protříděná a zbavená všech nečistot. Nemůže být napadená moly ani jinak znehodnocená. Nevykupujeme ani nejhrubší vlnu valašských a šumavských plemen ovcí.

Výkup probíhá přímo v naší manufaktuře ve Frýdku-Místku.

V případě velmi dobře protříděné a čisté vlny je výkupní cena 15 Kč za 1 kilogram, v případě čisté vlny z certifikovaného eko/bio chovu pak 20 Kč/kg.

Výměna vlny za hotové výrobky

Mnohonásobně výhodnější než výkup vlny je výměna vlny za hotové výrobky, ušité z vlny lokálních chovatelů ovcí. Na výměnu přijímáme čerstvě ostříhanou vlnu i starší vlněné přikrývky, které obratem darujeme na charitu organizacím pečujícím o lidi bez domova.

Odečíst je možné vykoupenou vlnu do výše dvojnásobku hmotnosti vlny obsažené ve výrobku, v ceně 125 Kč/kg (Besky Grunt) nebo 250 Kč/kg (Besky Premium).

Po domluvě je také možné ušití výrobků z vlny vašich vlastních ovcí. Cenu a instrukce, jak musí být taková vlna připravená a vypraná, vám rádi pošleme na dotaz.