Ušila jsem šedesát šest tisíc přikrývek a polštářů

„Tuhle jsem počítala, kolik jsem mohla v Besky ušít od roku 2010 přikrývek a polštářů. Za osmihodinovou směnu jich zvládnu klidně pětadvacet, za rok šest tisíc – takže jsem se mohla podílet na dobrých šedesáti šesti tisících výrobků. Tolika lidem jsem udělala radost!
 
Se šitím přikrývek jsem začala v roce 1991. Když po revoluci skončil městský podnik služeb, jako vyučená dámská krejčová jsem dostala přes úřad nabídku práce od původního majitele manufaktury. Když šel do důchodu a Zuzka od něj firmu odkupovala, poprosila mě, abych v ní zůstala.
 
Na své práci mám nejraději stříhání a právě i zmiňovanou přípravu materiálu. Šití trvá na můj vkus moc dlouho. Jsem dost akční člověk, všechno musí být rychle, takže mám tendenci ostatní honit, aby výroba jela. Za těch třicet let to mám už všechno v ruce. Kolegyním z legrace říkám, že až budou šít přikrývky tak dlouho jako já, budou stejně zručné.” tohle je část příběhu z připravované brožurky, se kterým se podělila naše mistrová výroby Irena.
 
Irča je nejen naprostý profík ve svém oboru — pod jejíma rukama prochází každý výrobek šitý na míru zákazníkům našeho eshopu ????, ale navíc ještě dokáže mistrně stmelit kolektiv a nastolit příjemnou pracovní atmosféru. A za to si jí všichni nesmírně vážíme ❤️
 
Irena