Novodobá pastýřka aneb vlna z Besky(d) se valí do měst

„Novodobá pastýřka aneb vlna z Besky(d) se valí do měst”, tohle by mohl být titulek pro Zuzčiné středeční focení s fotografem Petrem Hrubešem a vizážistkou Evou Legutovou v Novém Jičíně.
 
???? Parťáka, šestitýdenního beránka Matýska, nám na focení půjčila Gabriela Žitníková. Gabriela se zapojila do záchrany starobylého plemene Valašské ovce, kterému hrozilo vyhynutí. Pro hrubou vlnu z Valašek našla využití a tím také na farmě Valašská ovce z Bludičky a Dílna U Beránka vytvořila pracovní příležitost pro lidi se zdravotním hendikepem.
 
???? Šaty ze své kolekce jaro/léto 2021 Zuzce zapůjčila módní návrhářka Lada Vyvialová, která pod značkou LADA propojuje nanotechnologie, oděvní výrobu, design a ekologii. Moc nám imponuje, že vše navíc vyrábí ruku v ruce s filozofií slow fashion.
 
Novodobá pastýřka
 
Postupně tak vznikají fotky pro historicky první katalog naší manufaktury na vlněné lůžkoviny a jeho tvorba se nese na vlně známého přísloví, že i cesta může být cíl. Brožurka ještě není na světě, ale už teď se těšíme z nových propojení a spoluprací ????