Pomozme Ukrajině!

V sobotu odpoledne se mi ozval Daniel Bača, že s kamarádem Vítkem Konopáčem organizují sbírku nejpotřebnějších věcí na hranice a do postižených měst na Ukrajině a že by se jim tam teď určitě hodilo i něco na přikrytí. Obratem na to jsem volala naší mistrové Iren, jestli by mohly s holkami mimořádně přijít v neděli do práce a rychle pro sbírku ušít co nejvíce přikrývek a polštářů. Žádná neřekla ne. Upřímně, ani jsem od nich jinou reakci nečekala. Od prvních zpráv o vypuknutí války na Ukrajině jsme byly v šoku a velmi soucítily s tamními lidmi.
 
V neděli brzy ráno seděly naše švadlenky u strojů a dokonce všechny prohlásily, že budou pracovat zadarmo. Holky děkuji, vy nikdy nezklamete ❤
 
Když jsem pak odpoledne vezla hotové výrobky do Řepišť, kde v sále restaurace u Máně sbírka probíhala, byla už jedna velká dodávka naplněná a s věcmi do dalších aut se sjížděli lidé ze všech stran.
 
Dane a Vítku moc děkujeme za tuhle iniciativu a možnost se namísto zoufalého přihlížení zapojit. Kdo by chtěl ještě něčím přispět, tady je kontakt na Dana — 722927485, do čtvrtku 3.3. je možné do Společenského domu s restaurací U Máně v Řepištích mezi 14h až 17h dovézt další věci.
 
Nejvíce jsou prý teď potřeba karimatky, nafukovací matrace, vysílačky a staré tlačítkové telefony, plynové teplomety na ohřev, armádní teplé oblečeni, funkční prádlo, čelovky, malé baterky, konzervy a trvanlivé potraviny, vařiče a kartuše, hygienické věci, spací pytle, deky, přikrývky, termofólie.
 
Pomozme Ukrajině! ???????? Za všechny z naší manufaktury Besky, Zuzka Bílková
 
Pomozme Ukrajině!