Nové ultra lehké vlněné přikrývky

Drazí přátelé a zákazníci Besky ❤️

Kdysi v dávných dobách se u nás v Beskydech tradovalo, že vlněné přikrývky nejsou pro lidi z města. Že je to výrobek do studených zim a málo vytopených chalup, ne do vyhřátých městských bytečků.

Dnes ovšem vlněné přikrývky používají celoročně lidé z hor i dolin. Jsou také lehčí a poddajnější než za starých časů, protože moderní interiéry jsou lépe izolované i temperované.

Stále ale přežívá předsudek, že hřejivá vlna se spíše hodí do chladnějších období, a to navzdory jejím vynikajícím termoregulačním vlastnostem — vlna „dýchá“ a odvádí přebytečné horko i vlhkost od těla.

Zejména v letních měsících tak každoročně roste poptávka po enormně tenkých a lehkých vlněných přikrývkách. Rozhodly jsme jí vyjít vstříc. Ultra lehké přikrývky jsme v Besky vyvíjely a vylepšovaly více než rok a dnes máme to potěšení vás s nimi seznámit:

V řadě Besky Grunt nově nabízíme ultra lehkou přikrývku (135×200) včetně prodloužené (135×220), dvoulůžkové (220×200), prodloužené dvoulůžkové (240×220) a dokonce dětské varianty (90×130).

V luxusní řadě Besky Premium nabízíme obdobně ultra lehkou vlněnou přikrývku v klasickém i prodlouženém rozměru, dvoulůžkovou včetně prodloužené verze, a také přikrývku pro děti.

Jde o zdaleka nejlehčí vlněné přikrývky z beskydské vlny na českém trhu — toho jsme ale mohly dosáhnout jen díky kompletní přeměně procesu výroby:

Ovčí rouno, vyčesané speciálně pro tyto ultra lehké pokrývky do velmi tenké a rovnoměrné vrstvy, je dokonale rozprostřené po celé ploše a prošité dvojnásobně hustým elegantním vzorem. Ten má v závislosti na typu přikrývky délku 10381 až 35632 stehů a zaručuje tvarovou stálost a splývavost přikrývky v podstatě navždy. Zkrátka jde o skutečný řemeslný skvost, na který jsme v Besky patřičně hrdé!

Krásné léto vám přeje z Beskyd,

Zuzka Bílková
majitelka manufaktury Besky na vlněné přikrývky a lůžkoviny

ultra-lehke-800