Ovečkové povlečení pro Fakultní nemocnici Ostrava

Před pár lety skončila naše dcerka po návratu z dovolené na kapačkách ve Fakultní nemocnice Ostrava. V tu chvíli jsem si uvědomila, jak jsem neskutečně vděčná za vysokou úroveň a dostupnost zdravotnictví v Česku.

Když se mi letos na jaře Simona Honsová, která ve FN Ostrava koordinuje práci dobrovolníků, při jednom našem setkání zmínila, že by v nemocnici na dětských odděleních udělalo velkou radost nové povlečení, neváhala jsem a poprosila holky z naší manufaktury na vlněné lůžkoviny, aby ušily 40 sad povlečení na přikrývky a polštáře s motivem oveček. Doufáme, že tím pomůžeme sestřičkám potěšit malé pacienty a aspoň trošku se tím odvděčíme za jejich neocenitelnou práci.

FNO Simona Honsová 800

Simonu Honsovou znám již delší dobu a každé naše setkání mě vždy ohromí. Obdivuji její nasazení, s jakým neustále vkládá svou energii do pomoci druhým a jak svými empatickými nápady dokáže pro dobrou věc strhnout i ostatní.

Poprvé jsme se potkaly, když pracovala pro Nadační fond Pavla Novotného, jenž podporuje dospělé onkologicky nemocné pacienty a jejich rodiny v boji s rakovinou. Nyní se mimo jiné angažuje v Onkologické kavárně FN Ostrava, kde chodí dobrovolníci vařit pacientům kávu.

Kdyby se mě někdo zeptal, jak si představuji ztělesnění anděla, bez nadsázky bych řekla, že pro mě jím je jednoznačně Simona 💙

Tisíceré díky 🙏 Zuzka Bílková z Besky