Spadla z nebe

Minulý týden mě v naší výrobě vlněných lůžkovin navštívil spolužák ze základky, Jarek Filip. Jarek je nadšeným milovníkem vesmíru a jeho životní cesta je velmi nevšední!

Od malička ho fascinoval vesmír a vše, co z něj padá. Vyloženě se našel ve sbírání meteoritů. Před pár lety se rozhodl svému koníčku začít věnovat profesionálně a naplno. Stal se členem prestižní Světové asociace sběratelů meteoritů IMCA, založil web a později eshop Meteority.com

Tím ale neskončil.

Ve Frýdku-Místku otevřel muzeum meteoritů, kde svou unikátní sbírku zdarma zpřístupnil veřejnosti. Jedná se o největší veřejně přístupnou soukromou sbírku meteoritů a tektitů v Česku a na Slovensku. Vzácné kameny, které přiletěly po milionech až miliardách let z vesmíru, jsou v muzeu nejen k vidění, ale některé také k potěžkání.

Teď by to však chtěl celé posunout ještě dál! Rád by vybudoval nové, větší a ještě spektakulárnější muzeum, ideálně někde v blízkosti Ostravy. Plánuje nejen větší expozici kamenů, ale také interaktivní prostor pro vzdělávací přednášky, debaty, promítání dokumentů a setkávání vesmírných nadšenců. Aby však mohl tenhle projekt zrealizovat, potřebuje podpořit. Na Donio založil sbírku, kde můžete přispět a na oplátku třeba získat volné vstupenky.

Takové místo, kde bych mohla s našimi dětmi chodit a společně si rozšiřovat vědomosti, by mi teď přišlo víc než vhod. Naše holky si totiž oblíbily spaní na balkóně. Když nastane jen trochu teplejší počasí, začínají žadonit, abychom si vystlali balkón vlněnými podložkami, polštáři a přikrývkami z našeho eshopu a pozorovali noční oblohu. U toho mi pak rok od roku pokládají čím dál víc zvídavější otázky, na které často už ani neznám odpověď.

A tak jsem moc ráda Jarkův projekt podpořila. Držím moc palce! 🌟

meteority800