Textilní veletrh Heimtextil ve Frankfurtu nad Mohanem

Tak letos už to konečně klaplo ???? Navštívit jeden z největších textilních veletrhů na světě Heimtextil ve Frankfurtu nad Mohanem jsem plánovala už dlouho a letošní červnový speciál na téma Next horizons, se k nakouknutí vyloženě vybízel ???? A když se nad tím zpětně zamýšlím, tak jsme si s kolegyní Simčou ani nemohly vybrat lepší termín!
 
Nosnou myšlenkou celého veletrhu bylo přijetí faktu, že příroda prostě JE součástí naší ekonomiky. Že naše ekonomika nemůže fungovat bez vody, vzduchu, rostlin, zvířat a dalších surovin, které se na Zemi nacházejí. A způsob, jakým s těmito částmi našeho přírodního světa nakládáme, by měl odpovídat jejich významu a hodnotě.
 
Klíčem a hlavní inspirací trendů nadcházejícího období tedy bude příroda. Pochopení jejího inteligentního systému a obnovení rovnováhy za pomoci technologií, to vše ruku v ruce s pomalým procesem výroby, obnovováním řemesel a používáním zdrojů a barev s přírodním původem.
 
Tahle budoucnost interiérového designu se nám ohromně zamlouvá. Dokonale souzní s hodnotami naší beskydské manufaktury na vlněné lůžkoviny — pokorná ruční výroba, která je přístupná, zpracovává obnovitelnou, lokální surovinu, nevytváří odpad a neplýtvá energiemi ani zdroji ????
 
Z nakouknutí se nakonec vyklubala pěkná túra, v zápalu dozvědět se co nejvíc jsme se Simčou během jednoho odpoledne nachodily 25.000 kroků. Ale stálo to za to. Pro nadcházející sezónu máme na vylepšení vlněného sortimentu v našem eshopu zase o pár nápadů navíc ????
 
Mávám zpátky z naší Besky(dské) kanceláře ????