Besky newsletter #2 — Nové extra teplé přikrývky, prémiové povlečení i zlatý Firmový Oscar

Drazí přátelé a zákazníci Besky ❤️

Tenhle newsletter je nabitý tolika novinkami, že jsme museli hodně krátit, aby se nám sem vůbec vešly. Najdete v něm nové produkty i ocenění, na které jsme patřičně hrdí, ale také kupu zajímavostí ze života naší manufaktury.

Největší novinkou jsou extra teplé vlněné přikrývky a přidání teplé varianty ke všem našim přikrývkám. Pokud se chcete dovybavit na zimu, všechny pohromadě je najdete v kategorii teplých přikrývek v našem eshopu. Také jsme zásadně zjednodušili vlněné ložní sety. Zatím máme tři, ale brzy přibudou další.

Krásný a poklidný podzim vám přeje z Beskyd,

Zuzka Bílková — majitelka manufaktury Besky na vlněné přikrývky a lůžkoviny

P.S. Budu moc ráda, když nám dáte vědět, jak se vám newsletter líbí a co byste chtěli příště vidět na videu (viz níže).

Horká novinka: Teplé a extra teplé vlněné přikrývky

Nová extra teplá vlněná přikrývka z Beskyd

Na světě je hezky, když vás hřeje Besky — a zvlášť naše nová, nejteplejší vlněná přikrývka pro extra tuhé zimy či málo vytopené ložnice! Zimě vládne mocí všech elementů:

  1. Díky dvěma vrstvám hřejivého vlněného rouna přišitým napevno k povrchové látce vzniká uvnitř přikrývky tenká vzduchová kapsa.
  2. Když ji natřepete, kapsa nabírá vzduch, proto je přikrývka nádherně nadýchaná, tvárná a zároveň enormně teplá.
  3. Ovčí vlna hřeje, ale také vždy odvádí vlhkost od těla — a to nedokáže ani umělohmotné duté vlákno, ani peří. Vlna tvoří tzv. suché teplo, díky kterému vám bude pod touto přikrývkou příjemně po celý rok.
  4. Z naší země a beskydské přírody vlna čerpá svou sílu a energii života, kterou prozáří i vaši ložnici.


Nové extra teplé přikrývky vyrábíme ve čtyřech variantách:

V neposlední řadě jsme výrazně rozšířili sortiment teplých přikrývek v eshopu:

Koukněte také na krátké 3minutové video s představením nových extra teplých přikrývek a vysvětlením rozdílu mezi řadou Grunt a Premium:

1. místo v soutěži Český Goodwill pro Besky

1. místo v soutěži Český Goodwill pro Besky

Tradááá — zlatý Firmový Oscar je doma v Beskydech!

Z jubilejního galavečera soutěže Český Goodwill jsme si přivezli 1. místo v kategorii Tradice.

Ocenění Český Goodwill se letos udělovalo už po desáté podnikatelům a firmám, kterých si lidé váží pro jejich poctivou práci. Tentokrát to bylo v mystickém Klášteře sv. Anežky České v Praze.

Tradice stojí v srdci všeho, oč se v naší manufaktuře Besky snažíme. Naše vlněné výrobky jsou úzce spjaté s naší krajinou i její pasteveckou historií, a proto nás tohle ocenění obzvláště těší.

Luxusní povlečení Besky Premium ze 100% biobavlny

Luxusní povlečení Besky Premium ze 100% biobavlny

Milujete jednoduchou dokonalost přírody? Pak si 100% zamilujete naše nové nejkrásnější povlečení ušité z hebounké saténové biobavlny té nejvyšší kvality, jaká se dá vůbec sehnat.

Na první pohled vypadá nenápadně, až plaše, jako každá přirozená kráska. Už na první dotek ale vyniknou její přednosti:

  • Přírodní krémová barva nebělené ekobavlny v odstínu šampaňské béžové vám půjde k pleti i vybavení ložnice.
  • Jemná pigmentová texturka přiznává přírodní původ tkaniny, která tak není jednotvárná a uniformní jako běžné látky.
  • Precizní finální úprava saténu vytváří nepopsatelný dotekový vjem, na který se budete těšit každý celý den.
  • Látka je dokonale splývavá, antistatická, nešustí a je mimořádně trvanlivá při pravidelném praní, což máme potvrzeno i vlastním dlouhodobým testováním.

Na veškeré povlečení Besky Premium vám proto dáváme velkorysou 5letou záruku i univerzální bavlněný obal s potiskem oveček pro uskladnění či převoz.

Chovatelé ovcí

Všechny vlněné přikrývky z naší beskydské manufaktury a eshopu jsou vyrobené z vlny vykoupené od desítek místních chovatelů. Přečtěte si, jak hospodaří Vítězslav a Helena Tomisovi, chovatelé ovcí suffolk, o kterých sami říkají: „Všechny naše ovečky se jmenují Líza.“

Chovatelé ovcí

Najdi 10 rozdílů

Z téhle souhry náhod jsme v Besky úplně na větvi:

Nejenže se hned dva časopisy rozhodly ve stejném měsíci vydat rozhovor o naší manufaktuře.

Zároveň ale daly oba časopisy Zuzku přímo na titulní stránku a dokonce si ze všech možných fotografií vybraly tu samou, se 6týdenním beránkem–celebritou Matýskem.

A ještě třešnička: Oba výtisky nám dorazily do schránky ve stejný den. To prostě nevymyslíš!

Moc děkujeme oběma magazínům Patriot a Heimstaden za zájem o naši manufakturu. Hřeje nás to u srdce zrovna tak pěkně jako vlněné přikrývky.

Najdi 10 rozdílů

Nový prošívací stroj

Tohle je jednoznačně největší změna v naší manufaktuře za poslední rok:

Máme nový prošívací stroj a je to taková nádhera, že se na něj chodí dívat i děti.

Můžeme si ho sami naprogramovat a vyniká přesností, rychlostí i variabilitou, takže do budoucna obrovsky rozšíří naše možnosti, zejména pokud jde výrobu atypických vlněných přikrývek.

Nový prošívací stroj

První tištěná brožurka naší manufaktury

První tištěná brožurka naší manufaktury

Nechtěli jsme žádný fádní reklamní leták nebo katalog, který obratem skončí v koši. Přáli jsme si mít něco trvalejšího, co by svým obsahem i vzhledem lidem co nejvěrněji přiblížilo naši každodenní motivaci a chuť rozvíjet tradiční vlněné řemeslo v moderním světě.

Barbora Baronová, úžasná literární dokumentaristka, nakladatelka a copywriterka, společně se skvělým fotografem Petrem Hrubešem však dokázali tento náš původní záměr ještě povýšit. Vytvořili pro nás malou uměleckou literárně-fotografickou dokumentární knížku Velké díky taky patří podnikatelskému poradci a provozovateli portálu Na volné noze Robertu Vlachovi, který nás s Bárou propojil a pomohl s koncepcí celé knížky.

Od nápadu k prvnímu výtisku uběhl celý jeden rok. Rok, během kterého jsme se nesli na vlně netradičních zážitků. Rozhovory, reflektory, líčení, focení, vlna sem, vlna tam, vlna všude kam se podívám…

Výsledkem je 32stránkové počtení o naší manufaktuře a že udržitelnost, vztah k přírodě a krajině jsou hodnoty, kterých si považujeme nejvíce. Najdete tam taky, o čem si naše švadlenky povídají se stroji, a nebo třeba jak hospodaří chovatelé, kteří k nám ovčí vlnu vozí. A nechybí ani pohádka na dobrou noc.

V Tiskárně Helbich nám na krásný ekologický papír natiskli rovných 5.000 výtisků, ty ovšem rychle mizí. Knížku teď s radostí přikládáme ke každé objednávce z našeho eshopu a přejeme si, aby z ní dýchalo stejné teplo a pozitivní energie jako z našich vlněných přikrývek.

Besky v Moravskoslezském Deníku a Receptáři

Tohle se čte skoro jako nějaká pohádka před spaním:

„V beskydském podhůří, přesněji v Palkovicích, má sídlo řemeslná manufaktura Besky. Besky je malé vlněné království Zuzany Bílkové, kde pod šikovnýma rukama švadlenek vznikají tradiční přírodní lůžkoviny z ovčí vlny.“

Děkujeme Deníku a redaktorce Zuzaně Čtvrtlíkové za krásný článek o naší manufaktuře:

Besky v Moravskoslezském Deníku

Velký rozhovor se Zuzkou o Besky vyšel také v časopise Receptář. Moc děkujeme redaktorce Hance Halfarové za srdečné setkání i péči, kterou rozhovoru věnovala:

Besky v Receptáři

Voňavé bylinky od Čemeřic

Žádné muškáty či pelargonie, ale voňavá mateřídouška, máta, rozmarýn či meduňka. Tuhle bylinkovou slast teď můžete nasávat ještě předtím, než vůbec vkročíte do naší manufaktury na vlněné lůžkoviny. A to všechno díky Marušce a její švagrové Veronice, které nám léčivými bylinkami zaplnily všechna okna, dveře a taky v prodejně se nám vine vůně jejich okouzlující girlandy (na fotce).

Ze spolupráce s Čemeřicemi, jak si holky říkají, jsme úplně paf. Dlouho jsme hledali někoho, kdo by uměl citlivě dotvářet atmosféru naší dílny v různých ročních obdobích bez umělých příkras a podobných zbytečností. A to holky zvládají dokonale. Některé květiny si samy pěstují a nebo prostě jen vyběhnou s dětmi na Ondřejník a posbírají překrásné dekorace přímo tam. Čemeřice, děkujeme převelice!

Voňavé bylinky od Čemeřic
foto Petra Šimurdová

Beskydské tipy z Besky

Lysá hora jak ji zaručeně neznáte — v Besky hory milujeme, to je ta pravá romantika (foto Michal Šofer)

Lysá hora jak ji zaručeně neznáte

Přehrada Olešná a okolí — pyšní se mnoha nej a z naší manufaktury je co by kamenem dohodil (foto Stenly P.)

Přehrada Olešná a okolí

Beskydská folklorní veselice: Sochovy národopisné slavnosti — aneb nejen vlnou je beskydčan živ (foto Sochovky)

Beskydská folklorní veselice: Sochovy národopisné slavnosti

4 beskydské vrcholy — Lysá hora, Smrk, Kněhyně a Radhošť (foto Michal Šofer)

4 beskydské vrcholy

Textilní veletrh ve Frankfurtu

Tak letos už to konečně klaplo. Navštívit jeden z největších textilních veletrhů na světě Heimtextil ve Frankfurtu nad Mohanem jsme plánovali už dlouho a letošní červnový speciál na téma Next Horizons, se k nakouknutí vyloženě vybízel. Koukněte na krátký report s fotkami:

Textilní veletrh ve Frankfurtu

Děkujeme, že jste přeladili na naši vlnu! ❤️

Besky — vlněné přikrývky z hor