Novinky z Besky #4 — Šťastně a vesele 📯

Drazí přátelé a zákazníci Besky ❤️

Po půl roce máme pro vás další záplavu dobrých zpráv a zajímavých novinek z naší beskydské manufaktury na vlněné přikrývky, polštáře, podložky a další lůžkoviny nejvyšší kvality, které vyrábíme ručně z ovčí vlny nakoupené od místních farmářů. Tady jsou dvě malé novinky na úvod:

  1. Dali jsme sbohem staré doméně CeskePrikryvky.cz. Náš eshop se přestěhoval na Besky.cz a na Heuréce už nasbíral přes 1000 krásných doporučení.
  2. Možná jste si všimli, že na zásilkách z Besky je QR kód s odkazem na náš Spotify playlist s tradiční beskydskou muzikou pro zpříjemnění vašeho zážitku z rozbalování. A protože se blíží Vánoce, přidali jsme na začátek playlistu nové album Šťastně a vesele!, za kterým stojí náš kamarád a významný beskydský hudebník Marian Friedl z kapely Ruky na dudy. Cédéčko budeme přibalovat k větším objednávkám, ale na Spotify si jej můžete poslechnout klidně hned teď.

Krásný předvánoční čas vám přeje z Beskyd,

Zuzka Bílková
majitelka manufaktury Besky na vlněné přikrývky a lůžkoviny

stado-ovci
Stádo ovcí v Beskydech (foto René Kajfosz)

Rozhovor v podcastu Jedno procento Miloše Čermáka

Hodinové interview o naší manufaktuře u skvělého Miloše Čermáka? To chceš!

Z rozhovoru sálá letní optimismus a dobrá nálada — z práce, která má smysl, je šetrná vůči přírodě a ještě navíc podporuje místní chovatele a farmáře, od kterých vlnu vykupujeme.

Poslouchat můžete na Spotify či Milošově webu Jedno procento.

jedno-procento

Email od naší milé zákaznice

email

Následující email od naší milé zákaznice máme už nějaký ten měsíc připíchnutý v kuchyňce na stěně. Paní Zunová nám poslala tuhle krásnou zprávu poté, co si v našem eshopu objednala svou druhou vlněnou přikrývku Besky Grunt. Uctivě jí děkujeme, že nám všem rozzářila úsměvy na tvářích, a s jejím laskavým svolením bychom se dopisem moc rády pochlubily i vám:

Krásný dobrý den do Besky(d),

objednané zboží se rychlostí blesku dostalo až ke mě. Snad ani neumím slovy vyjádřit, jak příjemný pocit jsem cítila při jeho vybalování!

Pěkná originální krabice s Vaším známým sloganem, překrásně čistě a úhledně zabalená přikrývka ve dvou přírodních pytlích. Žádné igelity apod. Vše čistě přírodní! Takové hezky voňavé… No prostě dokonalé! Nejenom, že zboží od Vás je vždy perfektní a zaručeně kvalitní, ale i jeho zabalení máte prostě dokonale vyladěné! Mám na jazyku jen samá slova chvály a obdivu! A ta originální miniaturní lahvička pracího gelu, no tak ta mě prostě dostala! Mnohokrát za ni děkuji, teď už vím, jak prací gel na vlnu vypadá a budu jej moci také vyzkoušet.

Vybalování přikrývky jsem si tentokrát užila. Poprvé tu extra teplou přikrývku vybalovala moje dcerka a ke mě se dostal až finální produkt. Teď jsem měla tu možnost dobrat se krok za krokem až na dno krabice! Je vidět, jak si na veškeré Vaší práci dáváte záležet. Z té krabice to na mě úplně dýchá!

A konečně nesmím zapomenout na Vaše velmi pěkné propagační materiály, které je radost prohlížet a pročítat! SCHOVALA JSEM SI JE, abych do nich mohla kdykoliv nahlédnout. Jsou poučné.

Přikrývku jsem si po vybalení chtěla hned povléknout, abych ji odzkoušela. Musím říci, že se mi vůbec nechtělo extra teplou přikrývku měnit, zatím není žádné teplo a je mi pod ní tak dobře… TAK POČKÁM JEŠTĚ TÝDEN, to už konečně slibují teplo a pak tu změnu učiním. A hned Vám také napíšu, jak se mi pod ní spalo!

Ještě jednou mnohokrát za vše děkuji a ať se Vám vše daří!
S pozdravem,
M. Zunová
Vaše spokojená zákaznice

Extra teplé vlněné přikrývky

Extra teplé vlněné přikrývky šijeme v Besky teprve něco přes rok, ale už se stihly stát oblíbenou položkou našeho sortimentu. Aby ne! Více než 2,5kilová přikrývka zahřeje i ty největší zmrzlíky. Extra teplé přikrývky vyrábíme hned v několika provedeních, včetně luxusní varianty Premium.

extra

ČT o Krásné práci s Besky

Koukněte na reportáž ČT o projektu Krásná práce, který odstartoval naši spolupráci se špičkovou módní návrhářkou Hankou Zárubovou. Společně s Hankou jsme stvořili vlněný kabát pro chvíle doma, který je vyrobený ze stejných materiálů jako prémiové vlněné přikrývky v našem eshopu.

Kabát je nyní součástí výstavy Krásné práce, která putuje po galeriích světových metropolí včetně Tokia a New Yorku. Reportáž ČT přibližuje celý projekt jako dílo grafické designérky Kláry Hegerové, která v ní poutavě popisuje, proč jí dává smysl pečovat o řemeslnou výrobu a snažit se propojovat mistry tradičních řemesel se současnými designéry. Ze srdce Kláře děkujeme za tento úžasný počin!

krasnaprace

Heroine: Vlněnou přikrývkou něžně proti globalizaci

Další velký rozhovor o Besky vyšel v časopise Heroine. V celém znění jej najdete na našem webu.

heroine

Série článků Ložnice snů

V naší manufaktuře vyrábíme přírodní lůžkoviny pro dokonalejší a zdravější spánek. Ten ovšem závisí i na ložnici jako takové. Proto jsme poprosili Tomáše Vachudu, který se zdravými návyky zabývá, aby pro nás napsal sérii článků o tom, jak přeměnit každou ložnici v ložnici snů. Tedy takovou, ve které se budete ráno probouzet dobře vyspaní, odpočatí a nabití energií do nového dne:

  1. Uklidňující atmosféra
  2. Ticho a klid
  3. Teplota v místnosti
  4. Čerstvý vzduch
  5. Světlo a tma
  6. Pohodlí

loznice

Hromada velkých objednávek

nakupy-finalni
Finální kontrola velké objednávky 30 vlněných polštářů a 70 sad povlečení

nakupy-naloz
11 kilo vlny v jedné velké objednávce

nakupy-premium
Vychystaná objednávka luxusních výrobků Besky Premium za více než 150.000 Kč

nakupy-sleva
Nákup pro celou rodinu s objemovou slevou

nakupy-mala
Velká objednávka s malou Lenkou

nakupy-darek
Velká rodinná objednávka s knihou Rytmus roku jako dárkem

nakupy-cirkadian
K některým velkým objednávkám dáváme nově jako dárek i knihu Cirkadiánní kód

Vlněná soutěž s COOP Beskydy

Jaké milé překvapení: Vedení prodejen COOP Beskydy si naši manufakturu vybralo pro svou zářijovou soutěž, která sklidila velký ohlas. 10 vylosovaných zákazníků obdarovali dárkovými poukazy a vlněnými výrobky z naší dílny.

coop

Besky Ble⚡ky

Celostránkový rozhovor o vlně a naší manufaktuře Besky vyšel v měsíčníku Blesk zdraví.

blesky

Vlněné dárky pro účinkující na Sochovkách

Folklorní Sochovy národopisné slavnosti se každoročně konají ve Lhotce pod Ondřejníkem a my v Besky tuhle letní veselici moc rádi podporujeme. Naše švadlenky proto opět vyrobily vlněné dárky pro vedoucí účinkujících souborů a muzik. Sedmnáct vlněných polštářů Besky Grunt s povlaky s motivem oveček si k nám přijel osobně vyzvednout ředitel festivalu Tomáš Kalus. Více o Sochovkách i folkloristovi Vincenci Sochovi, na jehož počest se slavnosti pořádají, si můžete přečíst v našem článku.

sochovky

Oběd s předsedkyní Poslanecké sněmovny

Tady je momentka z oběda s předsedkyní Poslanecké sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou, na který dostala Zuzka pozvání spolu s dalšími aktivními ženami v oblasti podnikání či neziskového sektoru. Hlavním tématem byla společná diskuze o tom, jak se nám daří realizovat naše projekty či s jakými překážkami se v Moravskoslezském kraji potýkáme.

obed

Rozhovor o flexibilitě práce v naší manufaktuře

Flexibilita práce v ženském týmu Besky nás odlišuje od běžných šicích dílen a výrobních či textilních provozů. Pokud vás téma zajímá, přečtěte si shrnutí na webu, nebo koukněte na nový rozhovor, který se Zuzkou natočila Markéta Ubíková.

jdeto

Ovečkové povlečení pro Fakultní nemocnici

Ušili jsme a darovali 40 sad povlečení pro dětské oddělení Fakultní nemocnice v Ostravě. Simona Honsová, která pomoc zprostředkovala, je pro nás ztělesněním anděla strážného.

honsova

Děkujeme, že jste přeladili na naši vlnu! ❤️

zima